Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата?

Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Ајде да провериме како работи вашиот мозок, а вие може да предизвикате и пријател. 

kolku-brzo-vi-raboti-mozokot-kolku-triagolnici-ima-na-slikata-01.jpg

Овој тест масовно се споделува на социјалните мрежи, а неговата цел е да им овозможи на корисниците да откријат колку брзо им работи мозокот и колку брзо ги процесира информациите.

Ваша задача е да погодите колку триаголници има на цртежот.

Точниот одговор е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина? Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето цел ж...
Оптичка илузија што досега не сте ја забележале: Колку осумки има на сликата? Оваа оптичка илузија со карти за играње стана хит на социјалните мрежи. Колку па...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg