Вирална дебата: Дали гледате нешто повеќе во логото на Тоблероне освен планина?

Мало дете кое првпат пробало Тоблероне видело нешто во логото што повеќето од нас цел живот не сме го забележале... На колку години вие дознавте дека логото крие и мечка?

viralna-debata-dali-gledate-neshto-povekje-vo-logoto-na-toblerone-osven-planina-1.jpg

Логото на едно од омилените чоколади, Тоблероне, е добропознато и претставува швајцарска планина.

viralna-debata-dali-gledate-neshto-povekje-vo-logoto-na-toblerone-osven-planina-2.jpgфото извор

Но, во логото е скриена и мечка, за која ретко кој знае дека постои и некогаш ја забележал.

viralna-debata-dali-gledate-neshto-povekje-vo-logoto-na-toblerone-osven-planina-.jpg

На Твитер се води дебата за тоа на колку години луѓето сфатиле дека има мечка, откако една мајка сподели разговор со нејзиниот син:

Син ми денес го доби првото Тоблероне.

„Што означува мечката?“ – ме праша.

Јас: Која мечка?

На мојата денешна возраст сфатив дека има мечка во логото на Тоблероне.

А вие? На колку години сфативте? Или уште не можете да ја пронајдете?

viralna-debata-dali-gledate-neshto-povekje-vo-logoto-na-toblerone-osven-planina3.jpg

Погледнете на следната страна ако уште не ја најдовте мечката...Би можело да ве интересира:

Оптичка илузија што досега не сте ја забележале: Колку осумки има на сликата? Оваа оптичка илузија со карти за играње стана хит на социјалните мрежи. Колку па...
Квиз за најупорните: Визуелни загатки кои ќе ви го измачат мозокот и очите Овој квиз ќе го решат само оние кои имаат добра моќ на забележување детали и кои...
Дали мозокот ви работи брзо - колку триаголници има на сликата? Колку триаголници можете да изброите на цртежот и за колку време? Колку триаг...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg