Предизвик на кој ќе паднат оние што имаат безобразен ум: „Што се обидувам да направам?“

Можете ли да погодите веднаш за кој процес се работи без да помислите на нешто безобразно? Пишете ни во коментар кој одговор прво ви паѓа на ум кога ќе го видите следното прашање.

predizvik-na-koj-kje-padnat-onie-shto-imaat-bezobrazen-um-shto-se-obiduvam-da-napravam-01_copy.jpg

Одговорот е на следната страна:Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Кој прави потези додека е седнат? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Загатка што ќе ве натера да оставите сè и да броите: Колку животни гледате? Ако на прва, си рековте 5, оставете сè и фокусирајте се... Колку животни има на ...
Мозгалка за умни глави: Колку брзо ќе се сетите на одговорот? Дали сакате предизвици? Тогаш оваа логичка задача е само за вас. Колку брзо ќе с...
Прашање на кое безобразните умови паѓаат: Што е тврдо кога е суво? Можете ли да дадете точен одговор без паметот да ви отиде на безобразни работи? ...
Трик прашање: Што може да ја исполни собата, а воопшто не зазема простор? Дали ви одат од рака трик прашањата? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа загатк...
Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg