Трик прашање: Се ставаат на маса, се сечат, но не се јадат - што е тоа?

Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик прашање?

trik-prashanje-na-masa-se-stavaat-se-sechat-no-ne-se-jadat-shto-e-toa-01.jpg

Одговорот е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Кој прави потези додека е седнат? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...
Загатка што ќе ве натера да оставите сè и да броите: Колку животни гледате? Ако на прва, си рековте 5, оставете сè и фокусирајте се... Колку животни има на ...
Трик прашање за луѓе со детективски ум: Како возачот ја видел мачката? Ги тестираме вашите детективски способности со еден едноставен случај... Како е ...
Трик прашање: Колку банани можете да изедете? Дали загатките ви се силна страна? Дали сакате забавни трик прашања? Одговорот н...
Збунувачко трик прашање: Што има подобар вкус отколку мирис? Размислете добро, голема е веројатноста да се збуните и да не дадете одговор, но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg