Загатка за умни глави: Колку страници од книгата недостасуваат ?

Дали логиката ви е силна страна? Ќе се сетите ли брзо на точниот одговор на ова прашање?

zagatka-za-umni-glavi-kolku-stranici-nedostasuvaat-od-knigata-01.jpg

Одговорот е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Кој прави потези додека е седнат? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Логичка загатка: Колку нозе има на подот? Дали размислувате логично и „надвор од кутијата“ или логиката не ви е силна стра...
Загатка што ќе ве натера да оставите сè и да броите: Колку животни гледате? Ако на прва, си рековте 5, оставете сè и фокусирајте се... Колку животни има на ...
Трик прашање: Што може да ја исполни собата, а воопшто не зазема простор? Дали ви одат од рака трик прашањата? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа загатк...
Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...
Трик прашање: Колку банани можете да изедете? Дали загатките ви се силна страна? Дали сакате забавни трик прашања? Одговорот н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg