Детективска задача: Кој не е вампир?

Колку се силни вашите моќи на забележување детали? Ако треба да откриете кој не е вампир, ќе успеете ли?

zabaven-detektivski-predizvik-koj-ne-e-vampir-01.jpg

Помош на следната страница...Би можело да ве интересира:

Предизвик за умни глави: Како може 3-те чепкалки за заби да ги претворите во бројот 6 (без да ги скр... Замислете пред вас на масата стојат три чепкалки за заби... Предизвикот е да ги ...
Предизвик: Решете му ја маката на селанецот - како кравата да не ја испасе тревата на соседите? „Еден селанец имал ливада во облик на круг, на која не смеел да ѝ стави ограда. ...
„Астронаутски“ предизвик за умни глави: Што е погрешно на илустрацијата? Астронаутот ја постигнал својата цел, но нешто е погрешно на оваа илустрација. Ш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg