„Астронаутски“ предизвик за умни глави: Што е погрешно на илустрацијата?

Астронаутот ја постигнал својата цел, но нешто е погрешно на оваа илустрација. Што е тоа?

astronautski-predizvik-za-umni-glavi-shto-e-pogreshno-na-ilustracijata-01.jpg

Обрнете убаво внимание на сите детали:

astronautski-predizvik-za-umni-glavi-shto-e-pogreshno-na-ilustracijata-03.jpg

Одговорот е на следната страница....Би можело да ве интересира:

Предизвик: Решете му ја маката на селанецот - како кравата да не ја испасе тревата на соседите? „Еден селанец имал ливада во облик на круг, на која не смеел да ѝ стави ограда. ...
Предизвик за познавачите на дијалекти: Знаете ли што е „паница“? Колку го знаете валандовскиот дијалект? Пишете ни во коментар дали се употребува...
Логична загатка за остроумни: Колку гема изиграле Сандра и Марија? Дали размислувате логично или логиката и не ви е многу силна страна? Прочитајте ...
Логичен тест за остроумни: Која фигура не припаѓа во низата? Можете ли да го решите овој логичен тест за само 30 секунди и да откриете која о...
Мозгалка за умни глави: Колку брзо ќе се сетите на одговорот? Дали сакате предизвици? Тогаш оваа логичка задача е само за вас. Колку брзо ќе с...
Само луѓето со трпение и изострен вид ќе го решат овој визуелен предизвик Среде ова море од бројки се крие балетски фустан... Ќе успеете ли да го пронајде...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg