Лесна логичка загатка: Што сум јас?

Дали ви е логиката силна страна или скоро никогаш не успевате да одговорите точно кога ќе прочитате некоја загатка?

lesna-logichka-zagatka-shto-sum-jas-01.jpg

Оваа лесна загатка би требале да ја решите без проблем. Само треба да размислувате малку логички.

Толку е лесна што ќе ја решат и основците.

Решението е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Загатка што ќе ве измачи: Како е можно да се добие 30? Ако ви се предизвик математички загатки, тогаш ќе уживате додека ја решавате ова...
Загатка за остроумни: Што сме ние? Размислете добро и не се откажувајте. Потребно е да размислите малку „надвор од ...
Лесна загатка која сериозно ќе ве збуни: Што може да биде тоа? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...
Загатка за остроумни: Колку јајца имате? На социјалните мрежи кружи загатката со 4-те јајца, која за многумина е лесна, н...
Загатка за деца што ќе ве замисли: За колку време ќе се сетите на одговорот? Оваа загатка е наменета за деца, но веруваме дека и голем број возрасни ќе се по...
Загатка за умни глави: Што купив најпрво? Дали сакате да решавате загатки и досетки? Ако да, тогаш сигурно оваа загатка ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg