Трик прашање со фризерка и русокоси кое ќе ги збуни и најмудрите

Можете ли да погодите која е причината што фризерката повеќе преферира работа со две блондинки отколку со една бринета? Без навреда... 

trik-prashanje-so-frizerka-i-rusokosi-koe-kje-gi-zbuni-i-najmudrite-1_copy.jpg

Колку ќе успее ова трик прашање да ве збуни? Дали лесно паѓате во замки или нема нешто што може да ве прелаже, бидејќи логиката ви е силна страна?

Ајде да провериме... Обидете се да дадете точен одговор... 

trik-prashanje-so-frizerka-i-rusokosi-koe-kje-gi-zbuni-i-najmudrite-002.jpg

Точниот одговор е на следната страница... Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Кој прави потези додека е седнат? Дали вашиот мозок секогаш и за сè бара решенија? Дали така ќе биде и со ова трик...
Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...
Загатка што ќе ве натера да оставите сè и да броите: Колку животни гледате? Ако на прва, си рековте 5, оставете сè и фокусирајте се... Колку животни има на ...
Трик прашање за луѓе со детективски ум: Како возачот ја видел мачката? Ги тестираме вашите детективски способности со еден едноставен случај... Како е ...
Лесна загатка која сериозно ќе ве збуни: Што може да биде тоа? Оваа загатка прво ќе ве збуни, а кога ќе го видите одговорот сигурно ќе се насме...
Збунувачко трик прашање: Што има подобар вкус отколку мирис? Размислете добро, голема е веројатноста да се збуните и да не дадете одговор, но...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg