Забавна математика: Колку јаболка има сестрата?

Бројки и математика? Дали тоа ви носи лоши спомени од школските денови или пак бевте природно талентирани по овој предмет?

zabavna-matematika-kolku-jabolka-ima-sestrata-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка на која сигурно барем еднаш ќе ѝ го згрешите одговорот Колку добро ви оди математиката? А логиката? Ако се обидете да ја решите оваа за...
Квиз: 8 збунувачки загатки што ќе ги решат само најпаметните Ако сте досетлива личност која сака логички предизвици, сигурно ќе ви се допадна...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg