Забавна математика: Колку јаболка има сестрата?

Бројки и математика? Дали тоа ви носи лоши спомени од школските денови или пак бевте природно талентирани по овој предмет?

zabavna-matematika-kolku-jabolka-ima-sestrata-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка на која сигурно барем еднаш ќе ѝ го згрешите одговорот Колку добро ви оди математиката? А логиката? Ако се обидете да ја решите оваа за...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Трик прашање: Ако сестрата на твојот вујко не ти е тетка, што ти е таа? Ова интересно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg