Забавна математика: Колку јаболка има сестрата?

zabavna-matematika-kolku-jabolka-ima-sestrata-02.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Збунувачко трик прашање: Колку прсти има? Тестирајте се дали можете брзо да решавате математички и логички загатки... Оваа...
Логична загатка за остроумни: Колку гема изиграле Сандра и Марија? Дали размислувате логично или логиката и не ви е многу силна страна? Прочитајте ...
Трик прашање: Колку банани можете да изедете? Дали загатките ви се силна страна? Дали сакате забавни трик прашања? Одговорот н...
Трик прашање: Колку краеви има стап и половина? Ќе се сетите ли колку, кој може да биде одговорот? Пишете ни го можниот одговор....
Трик прашање кое може да ве збуни: Колку кругови гледате? Дали сте од оние што сакаат предизвици? Ве предизвикуваме да одговорите точно на...
Загатка што ќе ве измачи: Колку браќа и сестри има во семејството? Дали сте од оние луѓе што сакаат загатки? Прочитајте го прашањето и пробајте да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg