5 навидум лесни загатки за будење на мозокот

Се сеќавате ли на гатанките кои како деца обожававте да ги решавате? Време е повторно да го вклучите мозокот и да се разбудите...

5-navidum-lesni-zagatki-za-budenje-na-mozokot-01.jpg

Во продолжение следат 5 загатки токму како оние од детството, а иако одговорот е лесен, нема да ви биде воопшто лесно да го погодите.

Ако се чувствувате заспано, време е за будење на мозокот – колку загатки ќе решите точно?

Кликнете на секоја фотографија за одговорот....

5 навидум лесни загатки за будење на мозокот
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg