8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор

Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие загатки вистински ќе го изморите.

8-zagatki-od-koi-mozokot-kje-pochne-da-bara-odmor-01.fw.jpg

Не заборавајте одвреме-навреме да му задавате потешки задачи на мозокот и да се терате да размислувате надвор од кутијата.

Овој квиз ќе ве натера да го размрдате мозокот до степен што ќе „почне да бара одмор“. Колку загатки ќе решите?

8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
Трик прашање за умни глави: Како Ристе од Ресен ќе ги подели јаболката? Добро ли се снаоѓате со трик прашања? Ајде малку размрдајте го мозокот со оваа з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg