Квиз: Дали ќе успеете да поминете детективско испрашување?

Замислете дека сте ограбиле банка. Со цел да се спасите, добивате листа со работи кои може да ги користите на испрашувањето.

kviz-dali-kje-uspeete-da-pominete-detektivsko-isprashuvanje-01.jpg

Ги читате информациите, се обидувате да запомните што повеќе од нив и одите на детективски распит.

Детективот ви поставува прашања, а на вас е дали ќе успеете да се извлечете од казна, земајќи ги предвид сите наведени информации и фактот дека ќе бидат испрашувани и сведоци, како и дека ќе биде проверено алиби. 

Упатството со информации е на следната фотографија - прочитајте го еднаш, а потоа НЕ се навраќајте на неа и одговарајте на прашањата во продолжение БЕЗ да погледнете повторно во упатството.

Среќно!

kviz-dali-kje-uspeete-da-pominete-detektivsko-isprashuvanje-02.jpg

Ако го прочитавте упатството, преминете на втора страна и одговорете на прашањата БЕЗ да се вратите на прва страна и да ѕиркате...Би можело да ве интересира:

Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg