Трик прашање: Како човекот го знае резултатот на секој фудбалски натпревар?

Дали обожавате спорт? Колку следите фудбалски натпревари? Aјде размрдајте го малку мозокот со едно интересно трик прашање...

trik-prashanj-kako-chovekot-go-znae-rezultatot-na-sekoj-fudbalski-natprevar-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик математичко прашање: Кога синот ќе биде трипати постар од таткото? Време е за предизвик! Ајде тестирајте го вашето логичко размислување со ова заба...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg