Гатанка за размрдување на мозокот: Кој е одговорот?

Како се снаоѓате со предизвиците? Оваа гатанка е вистинскиот тест за вас...

gatanka-za-razmrduvanje-na-mozokot-koj-e-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg