Детски гатанки со кои возрасните ќе се помачат - Колку ќе одговорите точно?

Технички, ова се прашања за деца, но некои се толку тешки што возрасните ќе се помачат и повторно нема да успеат да ги одговорат.

detski-gatanki-so-koi-vozrasnite-ke-se-pomacat-kolku-ke-odgovorite-tocno-001.jpg

Не за џабе како мали ни поставуваа гатанки кои требаше да ги довршиме, за да ја разработиме мислата и да го извежбаме мозокот.

Мозокот е како мускул – користете го или ќе го изгубите, велат невролозите, а ние одлучивме да ви дадеме неколку вежби за „тренинг.“

Супер забавно ќе биде ако ги решавате заедно со дечињата:

Детски гатанки со кои возрасните ќе се помачат - Колку ќе одговорите точно?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Квиз: 10 народни гатанки што добро ќе ве замислат Ни, ткаено, ни предено, ни шиено, по куќи растурено. Што е тоа? Ни, ткаено, н...
Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg