Гатанка: Секогаш доаѓа, никогаш не стигнува - што е тоа?

gatanka-sekogash-doagja-nikogash-ne-stignuva-shto-e-toa-01.jpg

Дали сте љубител на гатанки? За колку секунди ќе се сетите на одговорот на оваа? Што е тоа, знаете ли?

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пролетен предизвик: Која гасеница нема другарче (според боите)? Пролетта е во полн ек, па време е за една интересна, шарена, пролетна загатка. П...
Трик прашање за луѓе со кликер: Како успева коњот во тоа? Ајде за миг со мислите отпатувајте на село... Замислете си зеленило, штала и коњ...
Лесен математички предизвик (дури и за основци): Кој е бројот? Ви беше ли математика омилен предмет во основно училиште? Ако е така, тогаш нема...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg