Трик прашање за бистри глави - ќе погодите ли?

Дали се фалите дека сте човек со кликер? Тестирајте се со ова прашање... За колку време ќе се сетите на одговорот?

trik-prashanje-za-bistri-glavi-kje-pogodite-li-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg