Гатанка: Колку повеќе го има, толку помалку го гледаш, што е тоа?

Дали гатанките ви го носат мирисот на детството и миговите поминати со вашите баби и дедовци? Дали ги сакавте ваквите загатки?

gatanka-kolku-povekje-go-ima-tolku-pomalku-go-gledash-shto-e-toa-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Која од двете жени лаже дека е фризерка? Две девојки сакаат во исто време да направат фризура, а од салонот во последен м...
Математички предизвик за бистри глави: Колку чини капакот? Како се снаоѓате со предизвикувачките математички задачи? Ќе успеете ли да пресм...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg