Детска гатанка: За колку секунди ќе се сетите?

Kaко се снаоѓате со гатанките? Имате ли кликер за веднаш да се сетите на одговорот? Тестирајте се со оваа...

detska-gatanka-za-kolku-sekundi-kje-se-setite-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...
Која од двете жени лаже дека е фризерка? Две девојки сакаат во исто време да направат фризура, а од салонот во последен м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg