Гатанка за умни глави: Кој е одговорот?

Добро размислете пред да дадете одговор. Што може да биде тоа? Ќе се сетите ли на одговорот?

gatanka-za-umni-glavi-koj-e-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик за умни глави: Кој од двајцата мажи треба прв да се спаси и зошто? Двајцата мажи се во неволја и нивните чамци немаат капацитет да се задржат над п...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg