Квиз за логичари: Ментална гимнастика со 5 загатки – колку ќе погодите?

Ајде да видиме кој размислува „300 на час“, а кој е мрзелив и губи брзо концентрација?

kviz-za-logichari-mentalna-gimnastika-so-5-zagatki-kolku-kje-pogodite0-01.jpg

На колку прашања ќе одговорите точно? Вклучете ја логиката...

Квиз за логичари: Ментална гимнастика со 5 загатки – колку ќе погодите?
 1. 1.
  1
  2
  4
  9
  16
 2. 2.
  24
  12
  15
  14
 3. 3.
  13
  7
  14
  8
 4. 4.
  36
  28
  24
  16
 5. 5.
  78
  87
  99
  86
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg