Брзо, брзо – 4 загатки кои треба да ги решите под притисок

Колку добро размислувате под притисок?

brzo-brzo-4-zagatki-koi-treba-da-gi-reshite-pod-pritisok-01.jpg

Дали кога некој ќе ви каже дека треба да дејствувате брзо, се кочите или мозокот ви се пушта на најголема брзина?

Сега имате шанса да се докажете – за секоја загатка имате 30 секунди.

Односно, за 2 минути треба да ги решите следниве 4 загатки:

Брзо, брзо – 4 загатки кои треба да ги решите под притисок
 1. 1. Три жени се во иста чекална, трите делуваат дека се бремени. Но, еден детаљ ќе ви го даде точниот одговор на прашањето:
  Кликни за одговорот
 2. 2. На работното биро, помеѓу канцеларискиот материјал, има еден кармин. Најдете го за 30 секунди:
  Кликни за одговорот
 3. 3. Навидум, три жени на плажа. Но, вистината е дека само две од нив се жени.
  Кликни за одговорот
 4. 4. Каде е паднат клучот?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg