Трик прашање: Која жена е бремена?

Можете ли да погодите која од трите жени е бремена? На илустрацијата се претставени три жени, на кои им се гледаат само нозете. Од она што можете да го видите, ќе погодите ли која од нив е бремена?

trik-prashanje-koja-zhena-e-bremena-01.jpg

Погледнете го точниот одговор на следната страница...Би можело да ве интересира:

Трик прашање кое дефинитивно многу ќе ве измачи Колку време ќе ви треба за да дојдете до вистинскиот одговор? Знаат ли трик...
Трик прашање на чиј одговор ќе се сетат само најостроумните Што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова прашање? З...
Загатка за логичари: Ќе погодите ли каде се наоѓам? Дали логиката ви е силна страна? Ќе го погодите ли лесно одговорот на даденото п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg