Трик прашање: Секој ден ја полниш, а никогаш не е полна, што е тоа?

Како се снаоѓате со загатките? Дали ќе се сетите на одговорот на оваа? Одговорот е навистина лесен, само треба добро да размислите...

trik-prashanje-sekoj-den-ja-polnish-a-nikogash-ne-e-polna-shto-e-toa-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Забавно трик прашање: Пред кого секој мора да симне капа? Овојпат предизвикот е многу забавен и само најкреативните умови ќе дојдат до реш...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg