Крими загатка: Кој е убиецот во ресторанот?

Велат дека оние кои ќе го најдат решението на оваа крими загатка, имаат многу високо IQ – дали сте помеѓу овие луѓе?

krimi-zagatka-koj-e-ubiecot-vo-restoranot-01.jpg

Една саботна вечер во италијански ресторан, се случило неочекувано убиство.

Пијанистот во ресторанот бил најден мртов, а осомничени се оние кои се нашле таму во тој момент:

  • Жена која ужива во своите шпагети
  • Пар кој пие вино
  • Келнер кој го послужува парот со пица
  • Готвач кој одлучува што да му биде следен специјалитет

Кој од нив е убиецот? Разгледајте ја добро сцената...

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Која од двете жени лаже дека е фризерка? Две девојки сакаат во исто време да направат фризура, а од салонот во последен м...
Математичка загатка: Буџетот на 3 пријателки - ќе го решите ли проблемот? Пред вас е интересна математичка загатка, која во основно ќе ја решевте за помал...
Загатка за умни глави: Кој број е паркинг местото на кое има автомобил? Како се снаоѓате со логичките загатки? Дали брзо доаѓате до решението?  ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg