Лесно трик прашање: Колку јаболка повеќе има сега сестрата?

Како се снаоѓате со математичките прашања? За колку време ќе го решите овој предизвик?

lesno-trik-prashanje-kolku-brzo-kje-se-setite-na-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лесно трик прашање: Кој влегува прв во домот? Сакате ли трик прашања за размрдување на мозокот? Ова е навистина лесно, но дали...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...
Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg