Предизвик за умни глави: На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“?

На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? Размислете добро... Едноставно е, но дали ќе се сетите?

predizvik-za-umni-glavi-na-koe-prashanje-nikoj-nikogash-ne-mozhe-da-odgovori-so-da-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик за остроумни: Што може да биде тоа? Дали за овој предизвик ќе ви треба многу време или ќе успеете да го решите набрз...
Загатка за умни глави: Кој број е паркинг местото на кое има автомобил? Како се снаоѓате со логичките загатки? Дали брзо доаѓате до решението?  ...
Забавно трик прашање: Пред кого секој мора да симне капа? Овојпат предизвикот е многу забавен и само најкреативните умови ќе дојдат до реш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg