Трик прашање: Што може да падне во вода, а да не се наводени?

Одговорот е лесен, но дали ќе успеете да сфатите за што станува збор? Дали сте експерти за загатки?

trik-prashanje-shto-mozhe-da-padne-vo-voda-a-da-ne-se-navodeni-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Забавно трик прашање: Пред кого секој мора да симне капа? Овојпат предизвикот е многу забавен и само најкреативните умови ќе дојдат до реш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg