Лесна гатанка - ќе се сетите ли брзо на одговорот?

Сакате ли народни мудрости и гатанки? Ја знаете ли оваа? Што би можело да биде одговорот?

lesna-gatanka-kje-se-setite-li-brzo-na-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...
Лесно трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Ајде решете го овој мал предизвик... Размислете добро, одговорот е навистина лес...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg