Квиз: Кој од тројцата мажи е криминалец?


Квиз: Кој од тројцата мажи е криминалец?

Ставете се повторно во улога на детектив, разгледајте ја добро прикажаната ситуација и откријте – кој е криминалец?

kviz-koj-od-trojcata-mazhi-e-kradec-01.jpg

Мислите дека не може да пропуштите ниту еден детаљ? Подготвивме мини квиз за да ве провериме.

Прочитајте ја детално настанатата ситуација, обвинението и алибијата на осомничените и кажете кој е виновник...

Обезбедување на аеродром задржало тројца патници кои биле сомнителни за криминално дело.

Еден од нив тројца е виновен за криумчарење нешто нелегално надвор од земјата.

kviz-koj-od-trojcata-mazhi-e-kradec-02.jpg

Првиот маж се упатувал на патување во спа ресорт.

Во неговиот куфер биле пронајдени работи потребни за на плажа – чадор, очила за сонце, пешкир и креми за сончање.

kviz-koj-od-trojcata-mazhi-e-kradec-03.jpg

Вториот маж со себе имал интересен багаж.

Со себе носел еден кафез со 3 разнобојни птици и еден кафез со семејство хрчаци. Тој ги имал сите потребни документи за нив.

kviz-koj-od-trojcata-mazhi-e-kradec-04.jpg

Третиот маж одел на бизнис патување.

Во неговиот куфер тој носел одело, документи, паста и четка за заби и шише шампон за коса од скапа марка.

erste-investors-breakfast-osma-onlajn-konferencija-vo-organizacija-na-erste-banka-i-shparkase-banka-makedonija-01.jpg

Кој од тројцата мажи е виновен за криумчарење?
  1. Одговор

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Зошто жената е обвинета за кражба? Уште еден предизвик за кој ќе треба да ја вклучите логиката? Како би постапиле в...
Квиз за логичари: Како ќерката го наследила таткото крал, иако не го сакала престолот? Ве будиме од зимски сон со една логичка загатка – многумина можеби се сретнале н...
Квиз за логичари: Зошто девојката избегала од хотелот во кој се крие? Нов логички предизвик за вас – прочитајте ја приказната за девојката која избега...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg