Гатанка што ќе ви го размрда мозокот - што може да биде одговорот?

Уште една во серијалот гатанки... Како ќе се снајдете со оваа? Кој е одговорот?

gatanka-shto-kje-vi-go-razmrda-mozokot-shto-mozhe-da-bide-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
Шеговито трик прашање, на чиј одговор тешко дека ќе се сетите Зошто го прави човекот ова? Што се случува, кое може да биде објаснувањето на ов...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg