Збунувачко трик прашање: Кој е одговорот?

Дали ги сакате трик прашањата? Веруваме дека ова добро ќе ве помачи. Размислувајте логички...

mnogu-zbunuvachko-trik-prashanje-koj-e-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...
Трик математичко прашање: Кога синот ќе биде трипати постар од таткото? Време е за предизвик! Ајде тестирајте го вашето логичко размислување со ова заба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg