Квиз: Зошто жената е обвинета за кражба?


Квиз: Зошто жената е обвинета за кражба?

Уште еден предизвик за кој ќе треба да ја вклучите логиката? Како би постапиле вие да сте на местото на обезбедувањето?

kviz-zoshto-zhenata-e-obvineta-za-krazhba-01.jpg

Зошто тој ја обвинил девојката за кражба кога сè е регуларно?

Зошто жената е обвинета за кражба?
  1. Горан се вработил како обезбедување во супермаркет. На првиот работен ден, го слушнал алармот кога млада девојка заминувала од продавицата. Ја запрел и побарал да ѝ ги прегледа торбите како и фискалната сметка. Девојката уредно му ја прикажала сметката, Горан ја проверил темелно и сѐ изгледало воред. Сепак, на крајот Горан викнал полиција. Зошто?
    Одговор
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој од тројцата мажи е криминалец? Ставете се повторно во улога на детектив, разгледајте ја добро прикажаната ситуа...
Квиз за логичари: Зошто девојката избегала од хотелот во кој се крие? Нов логички предизвик за вас – прочитајте ја приказната за девојката која избега...
Тест низ едно прашање: Која од жените држи туѓо дете? Тестот кој се прави за помалку од минута ќе ви помогне да разберете каква ви е р...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg