Едноставно трик прашање: Како најлесно од една банкнота да направите две?

Сакате ли умствени предизвици? Ова трик прашање не е многу тешко, но дали ќе се сетите на одговорот? Треба само да го „отворите умот“ и да не размислувате во една насока за да дојдете до точниот одговор.

ednostavno-trik-prashanje-kako-najlesno-od-edna-banknota-da-napravite-dve-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...
Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg