Квиз: 7 трик прашања на кои повеќето ќе одговорат погрешно

Загатките и трик прашањата се одличен начин да го „раздвижите“ вашиот мозок. Најчесто овие прашања бараат да размислувате надвор од кутијата, а неретко морате да ја искористите и вашата креативност.

kviz-7-trik-prashanja-na-koi-sigurno-kje-odgovorite-pogreshno01.jpg

Овие прашања секогаш се двосмислени и многу често одговорот ви е „пред нос“, но секојпат треба да го вклучите мозокот ако сакате да ги одговорите точно.

Ако после празничната сезона сметате дека ви треба малку ментална гимнастика, тогаш обидете се да ги одговорите овие трик прашања. За да го видите точниот одговор, само кликнете на сликата.

Квиз: 7 трик прашања на кои повеќето ќе одговорат погрешно
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...
Трик прашање само за внимателни мислители Замислете си една ваква куќа обоена во жолто и одговорете на предизвикот... З...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg