6 загатки што ќе ги збунат и најпаметните – на колку ќе им го погодите одговорот?

Научниците велат дека исто како мускулите во нашето тело, и на мозокот му е потребен тренинг. А, ако не ви се решаваат задачи по математика, загатките се најдобриот начин да го раздвижите мозокот.

6-zagatki-shto-kje-gi-zbunat-i-najpametnite-na-kolku-kje-im-go-pogodite-odgovorot01.jpg

Во продолжение можете да погледнете шест загатки за кои ќе треба да се потрудите и да размислувате „надвор од кутијата“, ако сакате да им го најдете точниот одговор.

За да го видите точниот одговор, само кликнете на сликата.

6 загатки што ќе ги збунат и најпаметните – на колку ќе им го погодите одговорот?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Квиз: Загатки кои нема да ви дадат мир додека не ги решите – дали умот може да ве излаже? Дали умот може да ве излаже или уште на прв поглед знаете да ја процените ситуац...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg