Гатанка за брзо размрдување на мозокот: Кој е одговорот?

Обожавате ли гатанки? Еве уште една интересна... Кој е одговорот, ќе се сетите ли?

gatanka-za-razmrduvanje-na-mozokot-koj-e-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Трик прашање за умни глави: Кој збор станува „пократок“? Дали добро се снаоѓате со трик прашањата? Еве едно кратко прашање што ќе ве нате...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg