Гатанка која треба брзо да ја погодите

Ги знаете ли старите народни гатанки? Сте се сретнале ли досега со оваа? Кој е одговорот?

gatanka-koja-treba-brzo-da-ja-pogodite-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ќе имате ли среќа денес: Колку брзо ќе ја најдете четирилисната детелина на фотографијата? Велат дека четирилисната детелина носи среќа, па проверете колку брзо можете да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg