Трик прашање: Кој е во право – келнерката или гостинот?


Трик прашање: Кој е во право – келнерката или гостинот?

Сите добро сме запознаени со фразата „клиентот е секогаш во право“, но дали и во овој случај ќе се потврди тоа?

trik-prashanje-koj-e-vo-pravo-kelnerkata-ili-gostinot-01.jpg

Размислувате ли „надвор од кутијата“? Мислите ли дека можете да ги одгатнете трик загатките?

Следете го сценариото и проверете дали ќе го погодите точниот одговор на крај...

Полицаец влегол во ресторан и бил сведок на неколкуминутна кавга помеѓу келнерка и гостин.

trik-prashanje-koj-e-vo-pravo-kelnerkata-ili-gostinot-02.jpg

Келнерката тврдела дека мажот нарачал бифтек и сега одбива да плати.

Гостинот пак, го негира тоа и вели дека штеди пари, па затоа од пред еден час седи во ресторанот со една шолја кафе.

trik-prashanje-koj-e-vo-pravo-kelnerkata-ili-gostinot-03.jpg

Сепак, келнерката била упорна и го наговарала човекот да плати за бифтекот.

Во овој момент, полицаецот решил да се вмеша, станал и ѝ рекол на келнерката:

„Знаете многу добро дека овој човек не можел да нарача бифтек. Престанете да лажете, во спротивно ќе ве однесам во полициска станица“.

trik-prashanje-koj-e-vo-pravo-kelnerkata-ili-gostinot-04.jpg

Како полицаецот знаел дека келнерката се обидува да го измами човекот?

trik-prashanje-koj-e-vo-pravo-kelnerkata-ili-gostinot-05.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за логичари - Како е можно ова? Дали се сметате за остроумни? Сакате ли шах? Ајде тестирајте се со ова трик праш...
Трик прашање: Колку мачки има во собата? Нова доза тестирање на вашиот ум... Ајде сега едно полесно трик прашање со мачки...
Трик прашање: Како е можна оваа ситуација? Kaко се снаоѓате со трик прашањата? Обожавател ли сте на кошарка, ќе се сетите л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg