Трик прашање за најумните глави: Што треба да стои на празното место? - Results from #2


Трик прашање за најумните глави: Што треба да стои на празното место?

Одговорот е ознаката за рикверц „R“ која најчесто на автомобилите се наоѓа на оваа позиција.

trik-prashanje-za-najumnite-glavi-shto-treba-da-stoi-na-praznoto-mesto-03.jpeg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Шеговито трик прашање: Како се вика кога еден маж живее само со една жена? Дали се сметате за личност со добра смисла за хумор? Ако е така, тогаш сигурно ќ...
Трик прашање: Што се човекот и жената? Колку добро се снаоѓате со трик прашања? Ајде тестирајте се со ова... Колку д...
Трик прашање: Како е можна оваа ситуација? Kaко се снаоѓате со трик прашањата? Обожавател ли сте на кошарка, ќе се сетите л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg