Трик прашање за најумните глави: Што треба да стои на празното место?

Oва е едно од најтешките трик прашања за кое навистина треба да знаете да размислувате надвор од кутијата.

trik-prashanje-za-najumnite-glavi-shto-treba-da-stoi-na-praznoto-mesto-01.jpg

Трик прашањата што кружат на интернет често се потешки од што изгледаат на прв поглед. Затоа на ова е нагласено дека одговорот не е оној најочигледниот, односно бројот 6.

Треба да размилувате надвор од кутијата.

Гледајте ги работите од поинаква перспектива и решението барајте го надвор од броевите.

Малку помош на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање: Кој лаже во ситуацијата - како е можно ова? Ќе сфатите ли што се случува, кое може да биде објаснувањето на оваа чудна ситуа...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg