Математички предизвик за генијалци – ќе успеете ли да го решите?


Математички предизвик за генијалци – ќе успеете ли да го решите?

Дали размислувате надвор од кутијата? Или се држите само до она што го гледате пред вас?

matematichki-predizvik-za-genijalci-kje-uspeete-li-da-go-reshite-01.jpg

Оваа математичка загатка ќе ја решат само генијалците кои имаат способност да гледаат подалеку од она што е пред нив.

Како се добиени резултатите?

matematichki-predizvik-za-genijalci-kje-uspeete-li-da-go-reshite-02.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предизвик за умни глави: На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? На кое прашање никој никогаш не може да одговори со „да“? Размислете добро... Ед...
Квиз: Математички предизвици поразлични од школските клупи – кои се точните резултати? Сакате ли брзи математички предизвици? Колку пати сте застанале со скролање на с...
Лесен математички квиз: Колку прашања ќе одговорите без калкулатор и мамење? Сите ги знаеме основните математички операции како собирање и одземање, но дали ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg