Задача од основно на која возрасните „паѓаат“ – Колку триаголници гледате?

Ние успеавме да изброиме 18 триаголници, а вие?

zadacha-od-osnovno-na-koja-vozrasnite-pagjaat-kolku-triagolnici-gledate-03.jpg

Б. С. Б. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Математичка задача за генијалци: Колку јаболка и колку чинии имал Перица? Дали добро ви оди математиката? Ќе се снајдете ли добро со следната задача? Д...
Хит загатка на социјалните мрежи што никој не може да ја реши - ќе можете ли вие? На социјалните мрежи деновиве кружи една задача што ги збуни твитерџиите, кои ни...
Лесна гатанка, која децата ќе ја решат побрзо од возрасните Како се снаоѓате со народните гатанки? Некои се навистина лесни, за некои треба ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg