Загатка: Кое време треба да го покажува последниот часовник?


Загатка: Кое време треба да го покажува последниот часовник?

Ако сакате логички предизвици, тогаш сигурно ќе ви се допадне овој во продолжение.

zagatka-koe-vreme-treba-da-go-pokazhuva-posledniot-chasovnik-01.jpg

На илустрацијата се претставени пет рачни на часовници, од кои четири покажуваат одредено време. Вие треба да откриете кое време треба да го покажува петтиот часовник.

Погледнете го одговорот на следната страница:Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави: Што сум јас? Како се снаоѓате со загатките? Се сметате ли себеси за умна глава? Ајде тестирај...
Загатка за умни глави - кој е одговорот? Понекогаш треба добро да се замислиме за да ги одгатнеме загатките, но понекогаш...
Трик прашање за остроумни - ќе се сетите ли на одговорот? Kaко се снаоѓате со загатките? Ќе се сетите ли на одговорот на оваа? Што може да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg