Шеговито трик прашање - ќе се сетите ли кој е одговорот?

Расположени ли сте за едно шеговито трик прашање? Лесно е, но дали ќе се сетите на одговорот?

shegovito-trik-prashanje-kje-se-setite-li-koj-e-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Трик прашање на чиј одговор најверојатно нема да се сетите Расположени ли сте за размрдување на мозокот? Ова трик прашање дефинитивно ќе ви...
Трик математичко прашање: Кога синот ќе биде трипати постар од таткото? Време е за предизвик! Ајде тестирајте го вашето логичко размислување со ова заба...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg