Трик прашање: Во колку часот Никола има математика во четврток?


Трик прашање: Во колку часот Никола има математика во четврток?

Ајде тестирајте го вашето логичко размислување со ова забавно математичко трик прашање...

trik-prasanje-vo-kolku-chasot-nikola-ima-matematika-vo-chetvrtok-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за логичари - Како е можно ова? Дали се сметате за остроумни? Сакате ли шах? Ајде тестирајте се со ова трик праш...
Трик прашање: Колку мачки има во собата? Нова доза тестирање на вашиот ум... Ајде сега едно полесно трик прашање со мачки...
Трик прашање: Како е можна оваа ситуација? Kaко се снаоѓате со трик прашањата? Обожавател ли сте на кошарка, ќе се сетите л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg