Квиз: 5 логички загатки кои ќе ве натераат да размислувате

Иако има денови кога едноставно „не ни се мисли“ и работите сакаме да ги направиме најбрзо и најлесно што може, тоа не е најдобро за мозокот.

5-logicki-zagatki-koi-ke-ve-nateraat-da-razmisluvate-001.jpg

Ова се 5 логички загатки кои во таквите денови ќе ви помогнат на забавен начин да го активирате мозокот и да ги поттикнете мислите.

Кликнете на илустрациите за да го проверите точниот одговор.

5 логички загатки кои ќе ве натераат да размислувате
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 загатки за будење на мозокот – колку време ќе ви треба да ги решите? Ментална гимнастика е неопходна за добра работа на мозокот - обидете се да ги ре...
Квиз: Логички загатки од кои нема да се откажете додека не го најдете одговорот Овие логички загатки добро ќе ви го „загреат“ мозокот, но ќе ве натераат да одит...
Квиз: Загатки кои ќе откријат – дали умот може да ве излаже? Многу често се случува умот да не прелаже и импулсивно да избрзаме со некој закл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg